Islandija – labiausiai „internetizuota“ Europos šalis
Antradienis, 03 Kovas 2015 13:31
    Įvertinti šį straipsnį
    (0 Balsai)
2014 metų statistiniai duomenys rodo, kad Islandijoje žmonių, reguliariai besinaudojančių internetu, procentas yra kur kas didesnis, nei bet kurioje kitoje Europos šalyje. 97 procentai iš 330 tūkstančių Islandijos gyventojų 2014 m. reguliariai naudojosi internetu. Palyginti su ankstesniais metais, šis skaičius padidėjo 2%.

Palyginimui Lietuvoje 2014 buvo kiek daugiau nei 2 milijonai interneto vartotojų, sudarančių 70 procentų nuo visų šalies gyventojų, kurių pagal statistinius duomenis yra 3 milijonai. Nuolatinių interneto naudotojų Europoje vidurkis 70,5% nuo bendro gyventojų skaičiaus. Pasaulyje internetu reguliariai naudojasi 40,4% nuo planetos gyventojų skaičiaus.

 

58,9% islandų prie interneto prisijungia mobiliaisiais ir išmaniaisiais telefonais. 72% iš jų nufotografuotus savo paties ir šeimos narių gyvenimo, keliones, gamtos, savo augintinių vaizdus iš karto įkelia į internetą. Palyginus su 2013-aisiais, šis skaičius padidėjo 11,4% . Padaugėjo ir žmonių, besinaudojančių internetine prekyba, skaičius. 2014 metais 67% islandų nors kartą ką nors pirko internetu.

 

99,5% Islandijoje veikiančių verslo įmonių naudojasi internetu, 85% turi savo internetinius tinklapius, 35% sudaro galimybę jų produkciją pirkti internetu. 19% įmonių, ieškodami darbuotojų, naudojasi socialiniais tinklais.

 

2007 m. sostinės Reikjaviko priemiestis Seltjarnarnesas tapo pirmąja gyvenviete pasaulyje, kuriame kiekvienas gyventojas turėjo optinio interneto prieigą.

 

Islandija garsėja stipriomis žodžio laisvės tradicijomis - cenzūra yra uždrausta šalies Konstitucijoje. Žodžio laisvė galioja ir internete, todėl Islandija suteikia informacinį prieglobstį portalams ir autoriams, kurie yra ar gali būti persekiojami kitose šalyse. Tačiau klausimai, kaip apsaugoti nuo žalingo turinio vaikus, kovoti su terorizmu, ginti autorių teises šioje šalyje yra aktualūs, kaip ir visame pasaulyje.

 

Pagal socialinio tinklo Facebook vartotojų skaičių Islandija yra antra pasaulyje - šioje šiaurės šalyje 72,4% gyventojų turi susikūrę savo paskyras ir reguliariai prisijungia prie jų. Vartotojų skaičiumi Islandiją lenkia tik Kataras, kur Feisbook'u naudojasi 81,2% gyventojų. Socialiniais tinklais naudojasi tiek vyrai, tiek moterys, o daugiausia laiko juose praleidžia jaunimas nuo 25 iki 34 metų. Vidutiniškai vienas islandas Facebook'e turi 290 draugų (pasaulio vidurkis 130).

 

Kelionės į Islandiją metu verta turėti savo kompiuterį ar išmanųjį telefoną – bevielis ryšys pasiekiamas beveik visur, ypač dideliuose miestuose. Nuošaliuose kaimeliuose nemokamą Wi-Fi rasite kavinėse, viešbučiuose ir bibliotekose. Tuo tarpu surasti viešą interneto prieigą nelengva – interneto kavinės nėra populiarios šalyje, kur internetą namuose turi kiekvienas.

Paskutinį kartą keista Antradienis, 03 Kovas 2015 13:38
Peržiūros: 1868
Dalintis naujiena
Edvinas Šl

Autorius:

Ne tik rašome IT naujienas, tačiau ir kuriame internetines svetaines, logotipus bei web dizainą. Identity Studio - internetiniai sprendimai verslui.

Connect with me on Google+

El-pašto adresas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. Tinklapis: idst.lt
Daugiau šioje kategorijoje: « ATEA Action 2013 konferencija

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mėnesio populiariausi

Partneriai

 

Apklausa

Kaip vertintumėt šį projektą?

Paskutinės apžvalgos

TOP

Sveikinimai | Internetinių parduotuvių kūrimas  | Vestuviniai žiedai | Internetinių svetainių kūrimas | Mano IP adresas  | Logotipų kūrimas | Žaidimai telefonui