4 paprasti dalykai, kuriuos turi žinoti kompiuterių vartotojai, bet... nežino
Trečiadienis, 20 Liepa 2016 22:30
    Įvertinti šį straipsnį
    (0 Balsai)
Yra tam tikri dalykai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas kompiuterio vartotojas, tačiau nežino, arba pamiršta, arba galvoja, jog tai jų neliečia. Visgi, gyvenimiška patirtis rodo, jog taisyklių ir patarimų ignoravimas prie gero nepriverčia. Mažų mažiausiai tokiems vartotojams gresia kompiuterio remontas ir kelios dienos be mielojo kompiuterio arba tenka visai atsisveikinti su mieliausiuoju. Bet sugrįžkime prie esmės – kokie yra tie paprasti dalykai, apie kuriuos kai kurie pamiršta?

 

Atsarginės kopijos

 

Jei staiga kompiuteriui kažkas atsitiktų ir vieną dieną jis tiesiog nustotų veikęs, ko gero tai sukeltų nemažai streso. Juk kompiuteryje nemažas kiekis svarbios informacijos, saugomų nuotraukų, pokalbių ir pan. Deja, ne visada kompiuterių remontas padeda sutaisyti kompiuterį ir atstatyti duomenis. Todėl geriau pasisaugoti, nei vėliau gailėtis. Bent kartą per savaitę ar dažniau, nei kasdien kompiuterį papildote svarbiais duomenimis, reikėtų sukurti atsarginę duomenų kopiją. Kopiją galima daryti į išorinį diską, į USB flash (tinka jei duomenų kiekis yra nedidelis), į debesis ar kitą kompiuterį.

 

Apsisaugoti nuo virusų

 

Nors jums atrodo, jog specialiai nesilankote jokiuose pavojinguose portaluose , tačiau niekada negalite žinoti kuriame interneto kampe slypi pavojus pasigauti virusą. Todėl antivirusinė yra privaloma. Ir svarbu ne tik ją įdiegti į kompiuterį, tačiau reguliariai atnaujinti bei bent kartą per savaitę nuskanuoti kompiuterį ir įsitikinti, jog jūsų kompiuteryje nėra pavojų.

 

Pakeiskit standartinį Wi-Fi slaptažodį

 

Jei namuose yra belaidis internetas, būtinai uždėkit slaptažodį. Tai neleis kaimynams prisijungti prie jūsų interneto ir lėtinti interneto ryšį. Tačiau nenaudokite standartinio įrenginio slaptažodžio, ypač jei jis lengvas, toks kaip „123456“.

 

Atlaisvinkit kompiuterį nuo šiukšlių

 

Lėtas kompiuterio veikimas vienas labiausiai erzinančių kompiuterio gedimų. Sunkiai atsidaro programos, lėtai reaguojama į paspaudimus ir pan. Tačiau problemai išspręsti nebūtinas kompiuterių remontas. Užtenka reguliariai išvalyti kompiuterį nuo šiukšlių kurie kaupiasi sausainiukų ir laikinų failų pavidalu (cache, cookies, temp). Galima išvalyti rankinių būdu arba mažiau patyrusiems vartotojams galima paprasčiausiai įsidiegti valymo programėlę, kuri viską padaro pati, tereikia ją karts nuo karto įjungti.

Paskutinį kartą keista Trečiadienis, 20 Liepa 2016 22:41
Peržiūros: 903
Dalintis naujiena
Edvinas Šl

Autorius:

Ne tik rašome IT naujienas, tačiau ir kuriame internetines svetaines, logotipus bei web dizainą. Identity Studio - internetiniai sprendimai verslui.

Connect with me on Google+

El-pašto adresas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. Tinklapis: idst.lt
Daugiau šioje kategorijoje: « Kaip valdyti interneto svetainę?

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mėnesio populiariausi

Partneriai

 

Apklausa

Kaip vertintumėt šį projektą?

Paskutinės apžvalgos

TOP

Sveikinimai | Internetinių parduotuvių kūrimas  | Vestuviniai žiedai | Internetinių svetainių kūrimas | Mano IP adresas  | Logotipų kūrimas | Žaidimai telefonui