Logotipai: per simbolį - į klientų protą bei širdį
Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2015 10:13
    Įvertinti šį straipsnį
    (0 Balsai)
Išgirdę kokios nors gerai žinomos firmos pavadinimą, mintyse jį vizualizuojame (elementariausias pavyzdys – Apple ir prakąstas obuolys). Logotipas – grafinė ikona (gali būti naudojamas koks nors paveikslėlis, simbolinis, tekstas ar jų derinys), pristatanti įmonę ar tam tikrą jos prekių grupę. Tai – puiki galimybė vizualinės išraiškos dėka įsitvirtinti kliento atmintyje. Šis simbolis įmonę lydi visur: puikuojasi internetinėje svetainėje, yra naudojamas ant produkcijos ar jos įpakavimo, matomas ant darbuotojų aprangos, įvairios kitos atributikos ir panašiai.

 

Logotipu kurimas sulaukia didelio susidomėjimo, kadangi tai aktualu tiek stambioms įmonėms, tiek ir nedidelio verslo savininkams. Internetinėse platybėse prieinamos įvairios nemokamos programos, skirtos norintiems savarankiškai susikurti šį reprezentacinį simbolį. Reikia turėti galvoje, jog svarbiausia – ne techninis procesas, bet pati idėja - geras logotipas pajėgus atnešti realią naudą. Būtent dėl to logotipų kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams.

 

Pagrindinė logotipams tenkanti funkcija – prisidėti prie įmonės įvaizdžio formavimo. Ar faktas, jog žiūrėdami į mums nežinomos firmos logotipą, nepajėgiame suvokti, kokio pobūdžio veikla pastaroji užsiima, leidžia daryti išvadą, jog logotipų kūrimas buvo atliktas nemokamai? Tikrai ne. Logotipas leidžia parodyti savo išskirtinumą, originalumą bei savitumą, bet tai neturi būti išsamus aprašymas, ką firma siūlo savo klientams. Visų pirma susipažįstame su įmone ir jos veiklos specifika ir tik vėliau – jos logotipu. Tokiems prekiniams ženklams kaip minėtasis Apple, Coca Cola ar Nike reikėjo įdėti daug pastangų bei laiko, jog klientai jas pažintų iš dabar visiems žinomų logotipų.

 

Įmantriu raštu parašytas įmonės pavadinimas, abstraktus simbolis ir paveiksliukas, turintis tiesioginį ryšį su veiklos kryptimi – koks logotipas yra geras? Logotipų kūrimas – atsakingas, marketingo žinių bei kūrybiškumo reikalaujantis darbas. Geras logotipas yra tas, kurį teigiamai vertina klientai. Kuriant logotipo dizainą, rekomenduojama vadovautis šiomis taisyklėmis.

 

Paprastumas ir išskirtinumas.

 

Suderinti du iš esmės priešingus elementus nėra lengva, tačiau būtina. Logotipas turi būti paprastas, kažkuo artimas tikslinei grupei, stilistiškai neperkrautas – tik tokiu atveju jis bus lengvai įsimenamas. Tačiau tas paprastumas neturi tapti nuvalkiotas ir nepatrauklus – reikalingas originalumas ir taip vadinamas „cinkelis“, kurio dėka galima tikėtis vartotojų dėmesio ir išskirtinumo iš konkurentų.

 

Ryšys su įmone

 

Nors buvo minėta, jog logotipas neprivalo detaliai atspindėti įmonės veiklos, tačiau ryšys būtinas, nesvarbu, ar tai - pavadinimo panaudojimas, veiklos pobūdžio, vertybių ar filosofijos išreiškimas grafiškai, o gal tiesiog apgalvotai parinktos spalvos.Nesunku suprasti, jog kūrybinės industrijos įmonių logotipai gerokai skirsis nuo solidesnių verslo bendrovių.

 

Nors reikšmę logotipui suteikia įmonės vardas bei plėtojamos veiklos kokybė, tačiau pastarasis, kartu su kitais elementais, yra reikšminga reklamos bei įvaizdžio formavimo priemonė. Logotipų kūrimas turi būti atliekamas apgalvotai, įvertinant, kaip save geriausiai pateikti pageidaujamai rinkai. Logotipas dažniausiai lydi įmonę per visą jos gyvenimo laikotarpį, tačiau marketingo specialistai rekomenduoja šį ženklą reguliariai atnaujinti.

Paskutinį kartą keista Trečiadienis, 30 Rugsėjis 2015 10:26
Peržiūros: 1479
Dalintis naujiena
Edvinas Šl

Autorius:

Ne tik rašome IT naujienas, tačiau ir kuriame internetines svetaines, logotipus bei web dizainą. Identity Studio - internetiniai sprendimai verslui.

Connect with me on Google+

El-pašto adresas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. Tinklapis: idst.lt

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mėnesio populiariausi

Partneriai

 

Apklausa

Kaip vertintumėt šį projektą?

Paskutinės apžvalgos

TOP

Sveikinimai | Internetinių parduotuvių kūrimas  | Vestuviniai žiedai | Internetinių svetainių kūrimas | Mano IP adresas  | Logotipų kūrimas | Žaidimai telefonui