Madridas taps išmaniuoju miestu
Pirmadienis, 09 Kovas 2015 12:21
    Įvertinti šį straipsnį
    (0 Balsai)
2014-ųjų vasarą Madrido miesto taryba ir IBM Grupė - viena didžiausių IT bendrovių pasaulyje,- paskelbė ambicingą projektą, kurį įgyvendinus Ispanijos sostinę bus galima vadinti „išmaniuoju miestu“. Madridas pasiryžo tapti pavyzdžiu visiems Europos miestams, parodydamas, kaip gali veikti viešosios tvarkos tarnybos, tvarkydamos atliekas, valydamos miestą, prižiūrėdamos miesto gatves, kelius, fontanus, žaliąsias zonas.

Projektas, kuriam įgyvendinti numatyta 14,7 milijonų eurų, rinks duomenis apie miesto tarnybų darbą, juos analizuos ir teiks išvadas dėl situacijos pagerinimo. Madride gyvena 3,3 milijono gyventojų, o kartu su priemiesčiais – 5,6 mln. gyventojų. Kelionės į Madridą populiarios, kasmet Ispanijos sostinėje apsilanko daugiau nei 6 milijonai turistų. Tai yra vienas iš tankiausiai apgyvendintų Europos miestų. Per metus jo gyventojai sunaudoja 15 milijonų kubinių metrų vandens, išmeta milijonus tonų atliekų, Ispanijos sostinės gatvėmis važinėja 1,7 milijono transporto priemonių, gatves apšviečia 225 tūkstančiai lempų, o su tarša kovoja bei deguonies stygių stengiasi kompensuoti 287 tūkstančiai mieste augančių medžių.

 

Apie projektą plačiai informuojama visuomenė, skatinant gyventojus palaikyti išmaniojo miesto idėją ir prisidėti prie jos įgyvendinimo. Specialiai projekto vykdymui sukurta MiNT platforma (Madrid Inteligente or Smart Madrid) padės miesto tarybai gerinti ryšį su gyventojais – MiNT vartotojai naujais komunikacijos kanalais galės nedelsdami susisiekti su miesto viešosiomis tarnybomis ir siųsdami žinutes ar nuotraukas pranešti apie blogą šaligatvio būklę, nedegančią gatvės apšvietimo lempą, priešgaisrinį hidrantą, iš kurio liejasi vanduo ar kelionės tikslą trukdančias pasiekti kliūtis. MiNT leis iš karto tiksliai nustatyti incidento vietą, o nuotraukos padės įvertinti situaciją. Numatytas ir atgalinis ryšys – apie problemą pranešęs Madrido gyventojas galės realiame laike sekti, kaip reaguojama į jo pranešimą, kas yra daroma. MiNT platforma duomenis gaus ne vien iš gyventojų, tačiau taip pat ir iš daviklių, kurių įrengta daugiau nei 300, vaizdo stebėjimo kamerų, inspektorių, tarnybų darbo grafikų ir kitų šaltinių. Bendradarbiaudama su IBM, miesto taryba galės tiksliai įvertinti kiekvieno paslaugos tiekėjo darbo kokybę ir efektyvumą ir gauti kvalifikuotas rekomendacijas, ką ir kaip reikia koreguoti.

 

Jau 2014 metų gruodžio mėnesį Madride prasidėjo realūs pokyčiai – miesto tarybos sprendimu visos gatvių apšvietimo lempos pradėtos keisti į naujas energiją tausojančias lempas. Kompanija Royal Philips, lyderiai apšvietimo įrangos srityje, pakeis 225 000 Madrido gatves apšviečiančių lempų. 84 000 iš jų turi instaliuotas vienokius ar kitokius šviesos diodus (angl. LED). Tai didžiausias vienu metu vykdomas apšvietimo atnaujinimas pasaulyje. Naujos lempos, naudoja 44% mažiau elektros energijos, taigi sutaupytos lėšos padengs technologinio patobulinimo išlaidas. Madrido gatvės bus apšviestos efektyviau (šviesos intensyvumą bus galima reguliuoti) ir taps saugesnėmis, o miesto gyventojams už tai papildomai mokėti nereikės. Apšvietimo pakeitimo projektas vykdomas bendradarbiaujant su energetikos kompanijomis, kurių paslaugas Madrido miesto taryba įsigijo viešojo pirkimo būdu. Pakeitus apšvietimo lempas, jo bus valdomos ir prižiūrimos tomis pačiomis kontrolės sistemomis kaip iki šiol. Madrido merė Ana Botella pasidžiaugė, kad tai bus didžiausias technologinis atnaujinimas iš visų, kad nors vykusių Madride. Naujo miesto apšvietimo įrengimas – reikšmingas žingsnis link darniai besivystančio, išteklius tausojančio, patogesnio gyventojams, kitaip sakant link išmaniojo miesto.

Paskutinį kartą keista Pirmadienis, 09 Kovas 2015 12:27
Peržiūros: 1947
Dalintis naujiena
Edvinas Šl

Autorius:

Ne tik rašome IT naujienas, tačiau ir kuriame internetines svetaines, logotipus bei web dizainą. Identity Studio - internetiniai sprendimai verslui.

Connect with me on Google+

El-pašto adresas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. Tinklapis: idst.lt

Komentarai   

 
keltan
0 # keltan 2017-04-18 09:31
Good post. Thanks for sharing with us. I just loved your way of presentation. I enjoyed reading this .Thanks for sharing and keep writing. It is good to read blogs like this. As constantly, we appreciate yourself assurance and accept as true within us. write my essay helps college students to enhance traditional essay writing abilities. Other than the college syllabus, writing ability is likewise needed to broaden self-developmen t.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mėnesio populiariausi

Partneriai

 

Apklausa

Kaip vertintumėt šį projektą?

Paskutinės apžvalgos

TOP

Sveikinimai | Internetinių parduotuvių kūrimas  | Vestuviniai žiedai | Internetinių svetainių kūrimas | Mano IP adresas  | Logotipų kūrimas | Žaidimai telefonui